2

2

-1

0

Nowości

Promocje

[]

Najnowsze Artykuły
Tagi
Suplementy diety, a trądzik i wypryski na skórze
Suplementy diety, a trądzik i wypryski na skórze

suplementy na trądzik

Niestety, nie istnieje żaden suplement diety pozwawlający w krótkim czasie zwalczyć wypryski na skórze. Co więcej, niektóre suplementy w sposób pośredni mogą przyczyniać się do zwiększenia problemu występowania trądziku.


Spis treści


Wśród specjalistów pojawia się opinia, iz niektóre suplementy mogą zawierać ukryte składniki pomocnicze podrażniające jelita. Związki te mogą powodować drobne stany zapalne, które z kolei objawiają się wypryskami na skórze.

Stosując suplementację, warto zatem pamiętać o możliwości wystąpienia ewentualnych efektów nieporządanych.

Kolagen

Chociaż suplementy kolagenowe w zdecydowanej większości polecane są dla poprawy wyglądu skóry. Jednak niektóre produkty zawierają siarczyny, mogące powodować przekrwienie skóry.

Zobacz wpis: Kolagen - dlaczego jest taki ważny?

W przypadku zaostrzenia się występowania wyprysków, zalecane jest odstawienie suplementów kolagenowych. W takiej sytuacji, warto skupić się na prebiotykach, ponieważ pielęgnują one probiotyczne dobre bakterie, zwalczające zapalne i poprawiające wchłanianie składników odżywczych.

Witamina B12

W przypadku zaostrzenia się problemów skórnych i zwiększonego występowania wyprysków skórnych, warto sprawdzić poziom dziennego spożycia witaminy B12 i B6.

Regularna suplementacja oraz dieta obfita w pokarmy zawierające wysoki poziom witaminy B mogą być przyczyną oraz wzmagać występowanie wyprysków skórnych.

Zobacz wpis: Witamina B12 - Właściwości, Działanie, Dawkowanie

W takiej sytuacji zalecane jest ograniczenie przyjmowania suplementu witaminy B i odczekanie od czterech do sześciu tygodni na ustąpienie wyprysku. Warto również sprawdzić i ewentualnie ograniczyć poziom witaminy B w codziennej diecie.

Jod

Nadmierne spożycie jodu, powszechnego składnika multiwitamin, może powodować zwiększenie problemów z trądzikiem oraz powstawanie zakórników na twarzy, klatce piersiowej i plecach.

Jod niekiedy może powodować zapalenie gruczołów łojowych i zmianę składu chemicznego naturalnie wytwarzanej wydzieliny. Aby uniknąć wyprysków spowodowanych przez nadmierną ilość jodu, warto wybierać suplementy takie jak witamina D, cynk lub olej rybny.

Pozwalają one zachować równowagę i czystość skóry.

Biotyna

Botyna to świetny suplement diety wspomagający wzrost i wzmacniający włosy i paznokcie. W niektórych przypadkach może powodować również problemy skórne.

Zbyt wysoki poziom biotyny w organizmie, może wpływać na wchłanianie witaminy B5. Witamina B5 pomaga regulować barierę skórną i zmniejsza produkcję oleju. Niższy poziom witaminy B5 może w konsekwencji prowadzić do zaostrzenia objawów trądziku.

Białko serwatkowe

Chociaż białko serwatkowe to wspaniały suplement podczas budowy sylwetki i silnych mięśni, może również powodować wzmożone występowanie wyprysków. Szczególnie narażone na nieporządane działanie białka serwatkowego są kobiety.

Hormony i cząsteczki bioaktywne znajdujące się w mleku mogą potencjalnie wpływać na produkcję sebum i hormonów. Białko serwatkowe zawiera również kilka rodzajów pokrewnych hormonów wzrostu.

 

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl