2

2

-1

0

Nowości

Promocje

[]

Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?
Najnowsze Artykuły
Poprawna, bezpieczna suplementacja

Zdecydowana większość osób skupia się na tym jakie suplementy należy przyjmować celem dla lepszego zdrowia. Jednak o prócz tego czym się suplementować, niezwykle istotne pozostaje również jak przyjmować suplementy.

Podczas ciąży zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze rośnie. Sama dieta nie jest w stanie dostarczyć potrzebnych witamin i minerałów, dlatego tak ważna jest suplementacja.

Suplementy w ciąży


Suplementacja kobiet w ciąży

Witaminy w ciąży powinny być pozyskiwane zarówno z urozmaiconej diety, jak i być dostarczane wraz z suplementacją.

Witaminy i minerały pełnią ważną funkcję dla rozwoju płodu. Witaminy dla kobiet planujących posiadanie potomstwa, warto stosować już przed planowaną ciążą. Zwłaszcza podczas pierwszego trymestru ciąży konieczne jest uzupełnianie kwasu foliowego, żelaza i jodu, ale nie tylko.

Bezpieczna suplementacja dla kobiet w ciąży wiąże się z przyjmowaniem także witamin z grupy B oraz magnezu. Zalecane jest stosowanie preparatów witaminowo-minerałowych, które kompleksowo uzupełnią niedobory. W przypadku ciąży bliźniaczej metabolizm organizmu jest jeszcze wyższy, w związku z tym wzrasta zapotrzebowanie na bogate w witaminy i minerały pożywienie oraz suplementację.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl